niedziela, 26 lutego 2017

O prostym duecie

Pozostając w zachwycie nad prostotą Pinezka zrobiła kartkę wraz z kopertą. Wszystko do siebie pasuje i bardzo się Pinezce podoba, mimo, że nie ma kota. To chyba pierwsza kartka Pinezki bez kota. Bo te trzy stemple kocie, które Pinezka posiada, się jej znudziły i musi zainwestować w kupno nowego. A poza tym Pinezka tęskni za kimś, kto nie ma kota i może by ten ktoś nie zczaił bazy. 
W każdym razie kurs na kopertę poniżej oraz na blogu Rapakivi. Może się komuś przyda.


Potrzebne będą:

Z małych kawałków Pinezka zrobiła kartkę, z dużego - kopertę. Kartka ma wymiary 10,5 x 10,5, więc koperta musi być większa. Wymiary poszczególnych części:


Niepotrzebne kawałki zostały obcięte, niektóre rogi - zaokrąglone, a to, co przerywaną linią zaznaczono na zdjęciu - zbigowane.


Tu się Pinezka walnęła z przebijaniem szpikulcem miejsc, gdzie będzie wiązanie. Powinno być tak, jak na zdjęciu, a dziurka na dole jest zrobiona pomyłkowo w odległości 1,2 cm od brzegu. Ona zostanie już na zawsze w tej kopercie, ale na szczęście, dzięki wzorom na papierze - nie będzie jej widać.


Teraz ozdoby i maskowanie ćwieków.I gotowe.Bardzo się Pinezce podoba takie wiązanie i taka koperta - na pewno będzie teraz takie robić.

3 komentarze:

mosia m. pisze...

Super świetny komplet :-)
A jak Pinezka tak potrzebuje czegoś nowego z kotami to patrz, takie freebie:https://creativemarket.com/iconka/1231956-Meowers-Icons-and-Seamless-Pattern

joanna G pisze...

Bardzo pomysłowe wiązanie koperty :)
Pozdrawiam.

Doti Melodia pisze...

Prosto, ale pięknie i efektownie ;)