sobota, 12 października 2013

O tym, jak się robi szadołboksowe ATC

Kilka dni temu na Scrapujących Polkach Pinezka pokazała, jak robić ATC shadowboxowe. Kto nie ma tam konta, albo mu się nie chce szukać - może sobie przeczytać tutaj.
Najpierw pokażemy efekt końcowy:
Pinezka do zrobienia tego ATC potrzebowała:
- wydruk dziewczynki w okrągłej ramce (znaleziony w necie)
- nożyk
- nożyczki
- ołówek
- klej
- nożyczki
- taśma dystansowa (opcjonalnie)
- papier scrapbookingowy dwustronny
- ulubione przydasie


1. Pinezka wycięła nożykiem tło z ramki wydruku

2. Z dwustronnego papieru wycięła prostokąt 11 cm x 8,5 cm. Zaznaczyła ołówkiem z każdej strony co 0,5 cm dwie zakładki (patrz zdjęcie). Odcięła małe kwadraciki, które utworzyły się na rogach (na zdjęciu - cienka czerwona linia - w lewym górnym rogu)

3. Pozostałe linie zbigowała tępą stroną nożyka. Zagięła mocno.

4. Teraz jest czas na ozdobienie wnętrza shadowboxa. Jeśli ktoś chce dodać jakieś warstwy, przyklejone na taśmę dystansową - należy zrobić to na tym etapie. U Pinezki jakoś nic nie pasowało, postanowiła więc przykleić gdzieniegdzie gwiazdki.

5. Dodała jeszcze kilka wiszących na nitce gwiazdek. Przykleiła je do nitki na magika (moczy gwiazdkę w kleju, przyciska do nitki, która leży na papierze i natychmiast delikatnie odrywa od papieru - gwiazdka przykleja się do nitki)

6. Gwiazdki na nitce przykleja na zwykłą taśmę klejącą, po drugiej stronie obrazka z dziewczynką. Odcina nadwyżkę taśmy i nitki.

7. Teraz newralgiczny moment - sklejanie boxa. Pinezka leje trochę magika na rogi, dopasowuje obie krawędzie i mocno ściska pęsetą, robi to od razu ze wszystkich kątów.

8. Przyciska niezbyt grubą książką i w tym czasie ogarnia trochę bałagan na stoliku. Nie trzeba zostawiać na długo z tą książką - chodzi o to, żeby magik złapał i nie puszczał. Kilka minut wystarczy

9. Teraz smaruje krawędzie obrazka z dziewczynką klejem, uważając na nitki z gwiazdkami.

10. Ta-daaam! Shadowbox - gotowy


Jeśli macie problem ze znalezieniem obrazka z ramką w necie, można zrobić tak, jak ATC pośrodku, na zdjęciu poniżej - w papierze scrapbookingowym Pinezka wycięła owalny kształt, a później nakleiła metalową ramkę.

5 komentarzy:

Aszczka pisze...

zajefajne!!! dzięki!!

Licho_Nie_Spi pisze...

Super!
Coś extra i niedrogo! :)
Jesteś w tym specjalistką!

angel pisze...

świetne!!

Matilde pisze...

Świetne ATC i super kursik :)

Kwiat_wisni7 pisze...

bardzo fajny kurs - muszę kiedyś z niego skorzystać :)))